2 Saatte Erdek, İstanbul’dan düz giderek.

by Göze Şener on: Ağustos 18th, 2014

Bayram tatilini nasıl değerlendirsek derken, Bayram’a da bir gün kalmışken arkadaşım Istvan ile hızlıca bir plan yaptık. Google maps’ten açtık haritamızı, çizdik rotamızı, seçtik Erdek’i ve başladık pansiyon aramalarına. O kadar çok seçenek var ve biz o kadar yabancıydık ki içinden çıkamayacağımızı düşündük. Derken ani bir kararla İDO’dan biletlerimizi aldık.

Processed with VSCOcam with f2 preset

Ertesi gün önce Mudanya, sonra Bursa sonra Erdek’teydik. Tam bir maceracı gibi sırt çantalarımızla yola çıkıp; kalacak yer aramaya başladık. Tam olarak on yer gezdikten sonra oldukça vintage bir otel olan Yat oteli bulduk. Bayram nedeniyle yançoğu yer dolu, ya da iki kişi olan bize dört beş kişilik oda satmaya çalışan insanlarla doluydu Erdek.

Processed with VSCOcam with c1 preset

Yoğun ve çabuk geçen Erdek tatilimizin ardından şuan Istanbul’a gitmekte olduğumuz Ido vapurundan yazıyorum bu yazıyı. Şimdi işe Erdek’te ne yapmalı ne yapmamalı kısmını yazacağım. Mutlaka okumalısınız, çünkü kısa bir kaçamak da olsa tatilinizin iyi geçmesi, bizim gibi macera yaşamamanız sizin elinizde!

 

IMG_4609

Yapmayın!

~Erdek’e sakın Bursa ido aktarması ile gitmeyin. Mudanya’dan Bursa’ya geçmek inanılmaz zor. Tam iki saat yerel otobüsü bekledik. Yolculuk 7 saat sürdü.

~Yat otel’de kalmayın. Oldukça eski olan bu otelde sıcak su bile yok. Gerisini siz düşünün artık. Wifi var mı diye sakın sormayın zira odadaki tek teknolojik alet 60′lardan kalma ankesörlü telefondu.

~Bayram zamanı mümkünse gelmeyin. Evet biz yaptık, çünkü çalıştığımız için tek fırsatımız buydu, eğer mümkünse bayram dışında gelin çünkü kalabalık üçte bir oranda azalıyor.

~Yanınızda sinek ilacı ve özellikle de denizanası spreyi getirmeyi unutmayın çünkü yüzerken elinize çarpabiliyorlar.

~Otogar çevresindeki komisyonculara aldanmayın, kendiniz dolaşıp uygun yeri bulun.

~Sırt çantanızdan fazla şey getirmeyin.

~Akşamları eğlenmek için disco tarzı yerler beklemeyin. Genelde canlı müzik veya pub’lar var.

Yapın :)

~Mutlaka Erdek Merkez’deki Torun Pide’den “Cantik” adı verilen özel pideyi yiyin. Bizim için tatilin en güzel yanı buydu.

 

IMG_4573

~Marina Pizza’da fesleğen soslu napoliten pasta yiyin. Inanılmaz sıcak bir hizmetleri var. Ekstra sos olarak hardal istediğimiz de bize ranch sos dahil bir sürü sos getirdiler.

IMG_4648

~Çura veya Ocaklı’da denize girin. Daha sakin, temiz ve orman manzaralı çünkü.

IMG_1158

IMG_1161

~Akşamları moonlight’da soğuk şeyler için.

Processed with VSCOcam with c1 preset

~Sahil çarşısından Erdek’i anımsatacak bileklikler alın.

~Bisiklet kiralayıp iç kesimlere gidin. Özellikle yüksek tepelerden manzara oldukça güzel.

~Erdek’e özel dondurmayı mutlaka deneyin.

IMG_1162

~Istanbul Yenikapı İdo’dan Erdek’e direk gelin. Böylece yolculuğunuz sadece iki saat sürecek. Erdek otogarın hemen karşısında ineceğiniz İdo’dan sonra, otogardan Erdek’e giden shuttle’larla Erdek’e gidebilirsiniz.

IMG_4543

 

Sevgiler,

Göze Şener

IMG_1157

 
 

Leave your comment

 Müzik uçar, fotoğraf kalır.

by Göze Şener on: Temmuz 22nd, 2014

Söz uçar yazı kalır. Peki ya müzik uçarsa ne kalır? Tabii ki fotoğraflar kalır! Anılarımızın canlandığı, bize mazi ile tatlı bir flört yaşatan; eskiden çıktısını alabilmek için bir ay beklediğimiz, banyo sonrasında heyecanla acaba nasıl çıktık dediğimiz fotoğraflar günümüzde ne yazık ki saniyede çekilip, saniye de tüketiliyor. Peki bu duruma dur demenin bir yolu yok mu? Tabii ki var. İşte bazı fotoğraf makineleri, özellikle sıradışı tasarımlarıyla bizi kendine hayran bırakırken aynı zamanda nostalji yaşatıyor. Gelin şimdi o fotoğraf makinelerinden çekilen karelere göz atalım, kim bilir belki sizin de hikayeniz onlardan birinin içerisine saklanmıştır.

Sevgiyle,

Göze Şener

www.gozesener.com

iStock_000032403486Small

Go left iStock_000016332688Small iStock_000017816970Small lomography camera on white background. iStock_000031590806Small

 
 

Leave your comment

 Gümüş bu sezon çok moda.

by Göze Şener on: Temmuz 11th, 2014

Moda kendini tekrarlarken, kendisini bu seferde gümüşün aşkına kaptırdı. Yeniden vitrinlerde yerini alan bu grinin, alacalı ve parlak tonu bizi bu sezon yalnız bırakmıyor. Ayakkabılardan, elbiselere, çantalardan takılara her yer gümüş kokuyor. Peki gümüşü nasıl kullanmalı? Ne ile giyinmeli? Ne ile giyinmemeli? Gümüş ile uyumlu olan renkler şöyle: bordo, beyaz, yeşil ve siyah. Bu renklerle kontrast konbinler hazırlayabileceğiniz gibi gümüşün asil duruşuna tek başına da yer verebilirsiniz. Özellikle takılardaki gümüş çılgınlığı, denizde bile kolumuzdan çıkartmak istemeyeceğimiz tasarımlar yaratıyor. O halde bu yaz gümüşün ışıltısı ile parlamaya hazır mısınız?
Sevgiyle,
Göze Şener
www.gozesener.com

Pearls for nails iStock_000042774138Medium Female fashion. Silver high heels on sexy legs.

shoe

 
 

Leave your comment

 Hayat Gömlek Gibi Desen Desen

by Göze Şener on: Temmuz 3rd, 2014

Aslında hayat desen desen. Biz hangi gömleği yakıştırıp, giyersek üzerimize ona göre şekillenir herşey. Mesela pöti kare’li insanlar vardır. Onlar için herşey düzendir. Simetri önemlidir ve hayat ona göre düzenlenir. Puantiyeli insanlar vardır. Dikkatleri çekmeyi severler. Dünyanın tek merkezi olduklarını düşünürler. Çiçekli insanlar vardır, hayata neşe ile bakarlar. Bilirler bugün solan çiçekler, yarın tomurcuk olacak. Bir de klasik kesim insanlar vardır. Geçmişten kopamazlar, yeniliğe karşı çıkarlar. Peki ya sizin bugün üzerinizde nasıl bir gömlek var? Processed with VSCOcam with f2 preset Processed with VSCOcam with f2 preset  Processed with VSCOcam with f2 preset Processed with VSCOcam with f2 preset Processed with VSCOcam with f2 preset Processed with VSCOcam with f2 preset Processed with VSCOcam with f2 preset Processed with VSCOcam with f2 preset Sevgiler, Göze Şener www.gozesener.com

 
 

Leave your comment

 İçimizdeki Renkler

by Göze Şener on: Haziran 18th, 2014

 

Colors, India.

Herkesin içinde saklı kalmış renkleri vardır. Çoğu zaman giyindiğimiz kıyafetler bizi yansıtmasa da tek tip giyinsek de aslında renkli birer ruhlarız biz. İşte tam da bu felsefeden ortaya çıkan toz boya oyunları, insanların içindeki renkliliği dışına vurmasını sağlıyor. Tamamen zararsız olan toz boyalarla oynan bu oyunun dünyaca ünlü festivalleri bile var. Güzel müzikler eşliğinde yapılan toz boyalı dansla, ruhların özgürleşmesi ve beden ile ahenk içerisinde olması sağlanıyor. Şimdi gelin hazırladığımız kısa videoya göz atıp bu felsefenin ve kültün nasıl yaşadığına göz atalım.

benettoncolors from göze şener on Vimeo.
İçinizdeki renkleri, özgürce çıkartmanız dilğiyle,
Göze Şener

 
 

Leave your comment

 Benetton’la Şehri Keşfet!

by Göze Şener on: Haziran 9th, 2014

Uzun zamandır sizlerle paylaşmak istediğim güzel bir proje vardı, yazın da kapıyı çalmasıyla zamanı geldi! Yaz deyince renkler, renk deyince de akla gelen ilk marka tabi ki Benetton! Sizler için Benetton’la birlikte İstanbul’u keşfe çıkıyoruz! Bu yaz Benetton’ın yeni sezon koleksiyonuyla İstanbul’u keşfetmeye var mısınız? (:

Modafobik_Hiswardrobe11
Sevgili blogger arkadaşım, Modafobik.co’nun yazarı Tuna ile birlikte kendimizi Karaköy’de buluverdik! Yazın sıcak renklerine uygun Benetton kombinlerimizle Karabatak‘ın güzel atmosferinde keyifli bir çekim gerçekleştirdik. Bir yandan Karabatak’ın eşsiz kahvelerini yudumlarken diğer yandan Karaköy’ün şahane atmosferinde Benetton’ın yeni sezon kıyafetlerini denedik. Sizler de Benetton’ın yaz renklerine aşıksanız, yeni sezona hemen göz atın derim. Sadece bir TIK uzağınızda! Benetton’la ilk durağımız Karaköy’dü. Siz de bizimle bu güzel şehri keşfetmek istiyorsanız takipte kalın! Instagramda ve Twitter’da #benettonlasehrikesfet hashtagini kullanarak İstanbul’da keşfedilmesi gereken yerleri bizimle paylaşın, sürpriz hediyeler kazanın! İkinci durak belki de sizin seçtiğiniz yer olabilir!

İstanbul’u Benetton’la keşfetmeye hazır mısınız?

Yapmanız gereken çok basit!

Biz bu yaz Benetton’la şehri keşfediyoruz. Sen de şehrinde keşfettiğin ve herkesin görmesini istediğin mekanı @gozesener @modafobik ve @BenettonTurkiye hesaplarını takip edip; Moda Bloggerları Tuna ve Göze’nin paylaştıkları görselin altına yorum olarak yaz bu güzel Benetton headphone’u kazanma şansı yakala!Modafobik_Hiswardrobe9

Modafobik_Hiswardrobe13 Modafobik_Hiswardrobe6 Modafobik_Hiswardrobe10

Modafobik_Hiswardrobe5

Modafobik_Hiswardrobe

Modafobik_Hiswardrobe16

Fotoğraflar: Emre Yıldız
Konsept Styling: İrem Yeşil

Fashion Bloggers and Stylist: Tuna Mert & Göze Şener

Tüm kombinler Benetton yaz koleksiyonundan. İnanılmaz değiller mi?! :)
Karabatak‘a keyifli misafirperverliği için teşekkürler!

 

Başlıksız-1

 

Yarışma Kuralları:

1-Katılımcılar, @BenettonTurkiye, @gozesener ve @modafobik hesaplarının üçünü de takip etmelidir.

2- Yorum olarak keşfettikleri mekanı Göze ve Tuna’nın paylaştığı Benetton Headphone görselinin altına yazmalıdır.

3- Benetton Headphones random.org aracılığıyla yorum yapanlar arasından bu kurallara uyanlara verilecektir.

4-Yarışma Sonucu 1 Temmuz 2014 tarihinde Benetton Blog ve Instagram hesabında açıklanacaktır.

5- Benetton, gerektiği takdirde yarışma kurallarını değiştirmekte, yarışmadan diskalifiye etme hakkını saklı tutar.

Good Lucks!

Göze & Tuna

 
 

Leave your comment

 Bu yaz çok “Etnik”

by Göze Şener on: Mayıs 30th, 2014

Bu yaz birden bire Jeneffer Lopez’in klibindeki gibi etniğe geri dönüş yapıyoruz. Yani Aztek baskılar, çiçekli basmalar, geometrik ve renkli desenler hepsini bu yaz bir arada görmek mümkün. Hindistan’dan, Afrika’ya bir çok ülkenin kültüründen esintiler taşıyan bu moda akımı bu yazı renkli bir hale getirecek.

5af938b96fd01ada9afe5d63a9c16172 2a539ab4b826999b9e3a1785976166a8 e53d5cb9ac51fa90651fd210f5f8dda7 a4691b761fc0975042ae1451576d4bac e2818bbdeee38c0ec2a2c4a35637d01b f0928e638c4efcd5caf39ca5e7e6a00a

 

Bu still nasıl yakalanır?

Farklı kumaşlar tercih edin.

Örme bileklikler edinin.

Farklı bilekliklerle armparty yaratın.

Uzun tüller tercih edin.

Sırt çantasının üzerine aztek desenler uygulayın.

Sandalet veya terlik giyinin.

 

Bu yaz nasıl geçecek çok merak ediyorum. Nerede denize girip, hangi kumsallarda ayaklarımızı yakacağız… Ne dersiniz belki de yaz umduğuzdan harika geçer…

 
 

Leave your comment

 Bir Gün, Bir Elbise!

by Göze Şener on: Mayıs 23rd, 2014

BENETTON YAZ KOLEKSİYONUNDA GÜNÜN HER ANI İÇİN UYGUN BİR SEÇENEK VAR. ITALYAN STİLİ DETAYLAR..

İster plajda geçirilecek bir gün, ister arkadaşlarla samimi öğle yemeği yada işe gitmek ;  Benetton sizlere  her yerde giyebileceğiniz, ince pamuklu kumaştan oluşan  kısa elbiseler sunuyor. Daha bohem bir tarz tercih edenler için ise de bu elbiselerin maksi boyu da var.

Benneton_05_Wom_Barber_Street_0815

Çiçek baskılı  elbiseler sofistike ve biraz da romantik bir görünüm sağlarken, parlak tonlardaki fuşya ve sarı elbiseler ise daha metropolitan bir görünüş sağlıyor. Spagetti askılı mini elbiseler güneş banyosundan sonra giymek için iyi  bir seçenek. Zahmetsiz şıklığın konforla birleşmesi her zaman Benetton’un özelliklerinden biri olmuştur. United Colors of Benetton’un titiz detaycılığı belinize dikkat çekiyor  ve bu da elbiselerinizi yaz mevsimi için daha da vazgeçilmez yapıyor.

Benneton_05_Wom_Barber_Street_0882

Bir gün, bir elbise mi? Evet, fakat ayrıca bir sürü gün ve tüm yaz boyunca havanızı atabileceğiniz bir sürü elbise!

 
 

Leave your comment

 Zamansız yolculuk…

by Göze Şener on: Mayıs 16th, 2014

Bazen yolculuğa çıkmak isteriz. İçsel bir yolculuk da olabilir bu uzun bir yolculuk olabileceği gibi. Yolculuk, içimizdeki sesi kısıp biraz düşünmeye sevk eder bizi. Yalnız veya dostlarla yapılanı makbuldur. Bilinmeyeni görmek, yeniyi keşfetmek, uzak dağların arkasındaki dünyayı görmek yolculuğa çıkış nedenlerimizdendir. Aslında her yolculuk bir vedadır. Geride bırakılanlarla verilen bir ara, sorulmamış sorulara bulunan bir cevaptır.

cc0afb19fd041d8593a83fe6f5e339d8 5db88d49e1a9478273164f66d5abdca9 091c249b184a8f66cdba1aa12d0890141d6761490433c255f2f58c6c691bb9cc6853b4e669623d13d45cdaae5a0ff959

Peki ya siz nerelere yolculuk etmeyi seviyorsunuz? Neler görüp, neler biriktirip, hangi kumsallardan çakıl taşları topluyorsunuz? Önümüzde güzel bir hafta sonu var. Fırsat bu fırsat içinizdeki sesi dinleyip ve yolculuğa çıkın! Özgürleşin ve derinleşin içinizle… Çıktığınız yerleri de #Benettonlasehrikesfet hashtagi ile paylaşın ki; haberdar olalım birbirimizden.

Sevgiler,

Göze Şener

 
 

Leave your comment

 Ayakkabısına kum kaçanlardan mısınız siz de?

by Göze Şener on: Mayıs 12th, 2014

Ayakkabısına kum kaçanlardan mısınız siz de?

Öyleyse bu yazı tam size göre, hatta belki bu yaz o da size göre… Gündelik hayat kelimesine aşinayız hepimiz. Kulaklarımızın bu kelimeyi duyma sıklığı, ağzımızın bu kelimeyi söyleme sıklığıyla aynı. Peki nedir bu gündelik hayat? Neyin yorgunluğunu yaşıyoruz ki hayatımızı bu kadar kolay nitelendirebiliyoruz? Sanırım bir süredir aynı şeyleri yapmış olmanın verdiği duygu, montonlaşan hayat biçimi ve alışagelmiş davranış kalıpları bizleri zaman zaman yoruyor. Özellikle de şehir hayatında yaşayan bizler için bu duygu üzerimizde ağır bir baskı oluşturabiliyor. Peki kendinize fırsatlar yaratıp, küçük kaçamaklar yapmaya ne dersiniz? Mesela bir hafta sonu her zaman yaptığınızın dışında bir maceraya çıkmaya ne dersiniz? Öyleyse size ilk önerim, Kilyos…

Adından da anlaşılacağı gibi burası deniz mavisinin, altın sarısı kumlarla buluştuğu inanılmaz huzur dolu bir mekan. Üstelik İstanbul sınırları içerisinde. Biz de bu fırsattan istifade soluğu Kilyos’da alıp çok özel bir çekim gerçekleştirdik.

hiswardrobe 4 hiswardrobe 5

 

hiswardrobe 2

hiswardrobe 3 hiswardrobe 6 hiswardrobe

“Eğer ayakkabınıza bir kere kum kaçarsa, bir daha asla eskisi gibi olmaz adımlarınız.”

Artık bizim de ayakkabılarımızın içerisinde kumlar var, denizin özgürlüğü, altın kumların çekiciliği, güneşli güzel günlerin habercisi o kumlar… Bizi bekler insanı benliğinden sıyırıp, öze götüren güzel adımlar…

 #Benettonlasehrikesfet‘meye devam edeceğiz! Bizi takipte kalın.

Sevgiler,

Göze Şener

 
 

Leave your comment