Lastik Pabuççu

by Be-Blogger Türkiye on: Aralık 28th, 2011

Lastik pabuç mana 1: Çocuğum lastik pabuçlarını giymeden top oynamaya gitme, hasta olursun sonra! (terli terli su içme, okuldan sonra doğruca eve gel, kapıyı tanımadığın kimselere açma tonunda annece söylenilmiş söz)

Lastik pabuç mana 2: Biz büyürken bırak Adidas, Nike, Opening Ceremony, bir lastik pabucumuz bile yoktu. Yılda bir tane şansımız var da alınırsa, gözümüz gibi bakardık, tonunda eşyalarının kıymetini bil yoksa durumun vahim dip notlu babanın ağzından çıkan öğüt.

Lastik pabuç mana 3: Galata’da küçücük bir dükkandı, içinde özel seri Nike ayakkabıları, Adidas Questar parçaları, New Balance’ın ayağımı bayram yaptıran malları, Nixon saatleri, Urbanears kulaklıkları bulunurdu, pazarları açıktı da giderdik de bakardık ayarında nostaljik tınıda söylenen ağıt.

Lastik Pabuç mana 4: Şimdi Erenköy’de bahçeli bir apartman dairesinde, ahşap mobilyalar arasında, internette aradığın bütün özel parçaları yan yana göreceğin, deneyeceğin, seveceğin büyük bir alanda takılmakta. Gidersen çay, kahve, t-shirt, kulaklık… Ne ararsan var.

 
 

leave your comment