Cover Deyince Akla

by Be-Blogger Türkiye on: Kasım 29th, 2012

Hafta ortasında biraz müzik dinlemek hepimize iyi gelir diye düşündüm. İşte size bir kaç öneri.

Cover müzik deyince aklıma gelen 3 grup var. Bunlardan biri The Civil Wars diğeri Walk off the Earth ve sonuncusu Pomplamoose. Cover müzik çoğu zaman orjinallerinden daha güzel geliyor kulağıma. Benim gibi düşünmeyen çok insan olduğunu biliyorum. Ama benim için orjinalinden farklı olabilmek, kendinden bir şeyler katabilmek de çok önemli. Bunu gördüğüm zaman kendimi o şarkıları daha çok severken buluyorum hep! Mesela;

Walk of the Earth – Man Down

YouTube Preview Image

Edith Piaf’ın yeri ayrı bende ayrıdır. Çok küçük yaşta sevdim La Vie en Rose şarkısını. Pomplamoose da La Vie en Rose şarkısıyla gönlümü çalmıştı ilk başta. Sonra yaratıcılıkları etkiledi beni. Yaptıkları her müziği kendileri yapıyor, tüm enstrumanları kendileri çalıyor ve sonra bu sesleri ve görüntüleri montajla birleştiriyorlar. Yaptıkları iyi müziğin dışında yaratıcılıklarından da etkilenmemek elde değil.

Pomplamoose – La Vie en Rose

YouTube Preview Image

Yaratıcılık demişken sadece bir gitar ve beş kişi ile neler yapılabileceğini bize gösteren Walk off the Earth‘ü unutmamak gerekiyor.

Walk of the Earth – Somebody That I Used to Know

YouTube Preview Image

Leonard Cohen şarkısını bu denli güzel yorumladıkları için The Civil Wars‘u tebrik etmek gerektiğine inanıyorum. Geçen yıl Türkiye’ye geleceklerini duyduğumda hemen bilet almaya koştum. Ama konser malesef iptal edildi. Tekrar Türkiye’ye gelmelerini sabırsızlıkla bekliyorum.

The Civil Wars – Dance Me to the End of Love

YouTube Preview Image
 
 

leave your comment