Niagara Şelalesine Doğru

by Be-Blogger Türkiye on: Aralık 12th, 2012

Sadece bir gününüz, yanınızda 3 arkadaşınız ve uzun yola ne kadar dayanıklı olduğunu bilmediğiniz bir arabanız olsa 10 saatlik bir yolculuğa çıkar mıydınız? Ben çıktım…

Hayatımın en büyük maceralarından biriydi Niagara Şelalesine yolculuk. Belki en plansızı belki en tehlikelisi ama en güzeli… 10 saatlik bir yolculuğun ardından gördüğüm manzara karşısında şaşkınlığımı gizleyemedim. Yolun ne kadar uzun sürdüğü, otoyolda tır şöforlerinin birbiri ile yarış yapması, yoğun sis, yağmur… bunları hepsi bir anda yok oldu. Belki de hayatımda tekrar göremeyeceğim bir yerdeydim ve tadını çıkartmalıydım.

Şelalenin etrafında dolaştıktan, bol bol fotoğraf çektikten, Kanada Amerika sınırını yüreyerek geçtikten sonra sıra ismi “Maid of the Mist” olan ve şelalenin altına kadar giren vapurlara binmeye gelmişti. Vapura binip ilerlemeye başladığımızda şelalenin yakınına kadar gideceğimizi ve sonra geri döneceğimizi düşünmüştüm. Düşündüğüm gibi olmadı!

O kadar ilerledik ki gökyüzüne baktığımda sadece şelaleden dökülen suları görebiliyordum. Duyduğum tek şeyse şelalenin gürültüsü ve insanların şaşkınlıktan çıkarttıkları seslerdi. Vapurun oradan geri dönemeyeceğini bile düşündüm bir an. :)

Herkesin hayatında bir kere görmesi gereken bir yer Niagara Şelalesi. Ayrıca Maid of the Mist vapurlarına binip o heyecanı yaşamadan hiçbir yere ayrılmayın. Umarım siz de bu şansı yakalarsınız.

Bu yolculukta yanımda olan arkadaşlarıma sevgiler…

Gezi yazılarının devamı gelecektir. :)

 

 
 

leave your comment